תחילת השנה תמיד עושה חשק ליצירתיות, פרץ לרעיונות חדשים ושדרוג המראה, בעיקר כאלה שקלים להכנה, זולים, יפים ומרשימים שאפשר להכין ביחד.

בתזמון מושלם (ולא כ”כ מיקרי) לפני חג סוכות, שידוע בקישוטיי נייר רבים, החלטתי להעלות פוסט ראשון DIY ברוח החג.

אז אם בא לכן ליצור משהו ייחודי ועם נוכחות מרשימה, הפוסט הבא מיעוד לכן.
Flower tissue paper, נראים יפה במיוחד כשהם באים במקבץ של לפחות 3-4 כדורי פרחים. לוקח קצת זמן וסבלנות להכין אותם, אך ההנאה מובטחת… מזהירה מראש זה ממכר והבית שלכם עלול להתמלא בכדורי פרחים מבלי שתשימו לב…

רעיון נפלא וזמין לקישוט חתונה. אם אתן מתחתנות בגן קסום, בגינה ביתית או באולם, יהיה מקסים לקשט את מתחם החתונה בהמוני פרחים עשויים נייר משי. ניתן לתלות אותם על ענפי העצים שבגן ולהעשיר כל מקום בעזרת הפרחים, ולתת את הטון הייחודי שלכם, וכמובן להדגיש ולהוסיף כל צבעוניות שתחפצו בה.את הפרחים אפשר להכין בכל צבע, ובכל גודל רצוי, ובנוסף לכך אפשר להכין פרח מלא או חצי מלא (שטוח) ולהצמידו לקיר.אם אתן רוצות מרכזי שולחן מקוריים וזולים, אפשר ליצור את הפרחים בגודל קטן ומתאים, ולפזר מספר פרחים במקבץ, מפוזרים על חלוקי נחל או בתוך צלוחית מזכוכית שקופה בסגנון וינטא’ג. אפשר גם לשפד את הפרחים לבסיס מסויים או לעשות מהם סידור של ממש בתוך אגרטל. הרעיונות והשימוש הם אין סופיים…

אז קדימה למלאכה..
כל מה שדרוש לכן- מספריים, קאטר, ניירות משי (ניתן לקנות בארטא, או כל חנות יצירה אחרת), חוט ברזל דק, חוט ניילון או סאטן דק ו-2 ידיים.

ניירות המשי מגיעים בדרך בגודל גיליון (100/70 ס”מ), או בגודל חצי גיליון (50/70 ס”מ).  ניתן להשיג אותם בשלל צבעים, לבן, ורוד, סגול, כחול, צהוב, שחור וכ’ו.. לפרחים גדולים יחסית השתמשתי ברבע גיליון, ולפרחים קטנים יותר, חילקתי את הרבע גיליון ל-2. אם רוצים פרחים ממש גדולים, אפשר גם להשתמש בחצי גיליון. (גודל הפרח נקבע מרוחב הנייר, כלומר פרח מרבע גיליון יהיה בגודל של 35 ס”מ).

בשלב הראשון, לוקחים ערימה של 10 ניירות משי (אחד על השני) באותו הצבע, כשהחלק הצר של המלבן מופנה אליי. מתחילים לקפל את כולם ביחד בצורת אקורדיון/ מניפה( מקפלים, הופכים ומקפלים בצד השני), במרווחים של כ-2.5 ס”מ. ככל שהפרח גדול יותר, אפשר לעשות מרווחים גדולים יותר ולהפך. מתקבל פס ברוחב הקיפול שלכם.

בשלב השני, מקפלים את הפס לשנים ומוצאים את האמצע שלו. בעזרת חוט הברזל סוגרים את פס הנייר באמצע ומהדקים. (את עודף האורך של חוט הרזל מלפפים סביב עצמו כ-2 ס”מ את השאר גוזרים (עם מספריים או קאטר).  גוזרים ומעגלים את קצוות הנייר ה”פתוחים” , ויוצרים קצוות יפים. משחילים את החוט שבחרתם בתוך חוט הברזל, ויוצרים לולאה באורך התלייה הרצוי.
הרבה מלל, אך זה ממש פשוט ולוקח שנייה.

לשלב הבא…

פותחים את המניפה שנוצרה, ומתחילים לקלף בעדינות שכבה אחת של נייר משני צידי המניפה. חוזרים על הפעולה ומקלפים 5 שכבות של נייר (חצי מהשכבות).

מתחיל להיווצר הפרח…
תקפידו לשמור על חוט התלייה במרכזו של הפרח, ושלא ייעלם לכן בין עלי הכותרת… נייר המשי עדינים, ואם טיפה נקרט לכן אחת השכבות, זה ממש לא נורא ולא מורגש.

שלב 4 ואחרון..

הגענו לשלבים הסופיים של הכנת הפרח.
הופכים את הפרח לצידו השני (לצידו השטוח), ומקלפים את כל שכבות נייר המשי. אחרי שפתחתן את כל שכבות הנייר, תסדרו את הפרח שיהיו מרווחים יפים בין השכבות השונות, שייראה מלא וסימטרי.
* המלצה- אם אתן רוצות לעצב אירוע כמו החתונה שלכם או כל אירוע אחר באמצעות הפרחים, כדאי להכין את הקיפולים והגזירות מראש, ולפתוח את הפרחים במקום עצמו (הפרחים תופסים הרבה נפח ומקום ורגישים להתקמטויות), כמובן שלא אתן, אלא מישהו שאחראי לכך, כל אחד יכול.

וטאדדם!

בדרך לסטודיו, לעצב מחדש את חלון הראווה, נחשו איזה קישוט בחרתי?
מוזמנות כמובן לבוא ולבקר!