איפור כלה מהווה חלק בלתי נפרד מהמראה המושלם של כלה ביום חתונתה. ההרמוניה והאיזון בין השיער, אקססוריז, תכשיטים ושמלת כלה, חשובים ביותר.
לכן, הזמנתי את המאפרת תמר פנגס, לחלוק סודות מקצועיים, וטיפים מועילים לבנות שהתארסו לאחרונה ולכלות שבדרך…
תמר פנגס הגיעה לתחום האיפור כדרך אגב, אפשר להגיד שהאיפור בחר בה… “למדתי באוניברסיטה ובמהלך שביתה גדולה החלטתי ללמוד “בינתיים” איפור. אפשר להגיד שזו הייתה אהבה ממבט ראשון…תחום האיפור תפס אותי חזק, והתחלתי לעסוק בזה כמקצוע. איפור כלות זו חוויה עוצמתית, מהנה ומאתגרת,בכל פעם מחדש כיף ומרגש לקחת חלק באחד הימים המרגשים בחיי זוג וזו הסיבה שגם נמשכתי לתחום איפור הכלות בפרט. בנוסף, הקמתי את סוכנות המאפרים שעובדת בכל הארץ”.

הפקת איפור

ההשראה לאיפור וללוקים חדשים ומעניינים יכולה להגיע מכל מקום ובכל זמן אפשרי. מגזין אופנה, תוכנית טלוויזיה, כוכבות הולוויד ומהצבעים החדשים של מוצרי האיפור, טקסטורות, ואפילו מהיופי והמראה של הכלה או המאופרת עצמה. לעיתים ההשראה נמצאת אפילו בטבע, מהטקסטורות והצבעים המרהיבים שהטבע עצמו יצר לנו, זה יכול לבוא לידי ביטוי בשילובי צבעים חדשים ועירבובים שונים שייצרו את ההרמוניה החדשה ואת מראה האיפור הייחודי והמעניין.

פרחים בשיערסגנון האיפור של תמר מאופיין בקווים נקיים ובמראה איפור טבעי שמדגיש את היופי הטבעי של הכלה. בדר”כ איפור העיניים יהיה יותר מודגש, כיוון שרוב הכלות הישראליות מעדיפות איפור מסוג זה, וכמובן הוא מחמיא לרובן. כמובן, במידה ונכון להדגיש את השפתיים באודם דומיננטי, העיניים יהיה “שקטות” יותר, והדגש יהיה בשפתיים בלבד, כלה שאוהבת מראה כזה צריכה לזכור שנדרשת תחזוקה הדוקה של השפתון ועליה להצטייד בשפתון בתיק הטאצ’ אפ, בנוסף, זהו מראה שלא מתאים לכל אחת.  השפתיים צריכות להיות מושלמות וכמובן עם חיוך מהמם.

איפור טבעי

חשוב להבחין בין איפור חורף לאיפור קיץ, ובין איפור יום לאיפור ערב, גם מבחינת השימוש בחומרים וגם מבחינת הסגנון.
גוון העור שלנו שונה בעונות השונות, וגוון מייק אפ שהתאים לנו בקיץ, כבר לא יתאים לנו בחורף, ולהפך. על מנת להגיע להתאמה מושלמת בין גוון המייק אפ לגוון העור, מערבבים לפחות 2 גווני מייק אפ שונים על מנת להגיע לגוון הרצוי.
*מומלץ לכל אחת להחזיק בתיק האיפור הפרטי שלה 2 מייק-אפים. אחד בטון בהיר לחורף, ואחד בטון כהה לקיץ.  בהמלך השנה אפשר יהיה גם לערבב בין 2 הגוונים ולהגיע להתאמה מקסימלית.
בנוסף לגוון המייק אפ, מבחינת סגנון האיפור, בקיץ נתאפר בגוונים בהירים, פסטלים, ורודים, כתמתמים ועוד… לעומת החורף שבו נתאפר בגוונים כהים מעושנים וחמים יותר.
לכלה שמתאפרת ביום, תמר ממליצה לבחור באיפור טבעי יותר וקליל, ובערב בהחלט אפשר להתפרע יותר, ולבחור באיפור מודגש עם צלליות מבריקות למשל, או דרמטי בשילוב של אודם דומיננטי.

איפור עיניים

כשכלה מגיעה לפגישת יעוץ, חשוב קודם כל להכיר את הכלה ואת אופייה.
רק לאחר מכן להבין את הסגנון שאליו היא שואפת או מתחברת. עורכים ניסיון איפור על חצי פנים, ועל החצי השני עורכים ניסיון איפור שונה בצבעים או אפילו שונה בסגנון. יש לציין שהמפגש הראשוני אינו הכרחי,  כיוון שביום החתונה הרבה פרמטרים משתנים, כמו מצב הרוח של הכלה, שמחליטה ללכת על גוונים טיפה שונים ממה שחשבה או סיכמה קודם לכן, המראה הכולל של התכשיטים, נעליים, וכמובן שמלת הכלה.
בפגישת הייעוץ, בדר”כ הטוטאל לוק עדיין לא סגור, ולכן המאפרת לא יכולה להתרשם סופית מהמראה ומהכיוון של הלוק הסופי.
האיפור הוא חלק בלתי נפרד מהלוק הכללי וחשוב שתהיה התאמה וסימביוזה בין כל המרכיבים השונים, איפור שיער, שמלת הכלה והאביזרים המשלימים. כמובן שכל כלה שמגיעה לפגישת הייעוץ והניסיון, כדאי שתגיעה מוכנה ולבושה בחולצה לבנה או בהירה, להמחיש את המראה של השמלה הלבנה והטהורה, וכמובן עם תמונה, או תיאור/ סקיצה ודוגמיות בדים של שמלת הכלה.
צריך לבקש מבעוד מועד ממעצבת שמלת הכלה, דוגמא אמיתית של הבד משמלת הכלה שבחרת, בעיקר אם יש בה אלמנטים של ציבעוניות מסויימת, טקסטורות, תחרה או חריזות ואפליקציות מסויימות.

איפור כלה

כלה תדע מה נכון לה כשהיא תרגיש בנוח עם המאפרת ועם האיפור. תמר פנגס מאוד משתדלת ל”היכנס לראש” של המאופרת ובמידה והיא מרגישה שלא הצליחה, היא תשנה את האיפור עד שתגיע לתוצאה המושלמת. איפור שיגרום לכל להרגיש ולהיות הכי יפה שהיא יכולה להיות.

טיפים ועצות אחרונות לקראת היום הגדול:
טיפוח: מומלץ ללכת לטיפול פנים אצל קוסמטיקאית טובה (רצוי כזו שכבר אתן מכירות, ולא לנסות טיפולים עמוקים וחדשים) עד כשבועיים לפני החתונה. בנוסף כדאי לשתות הרבה מים כדי להזין את העור בלחות.
במידה ומדובר בחתונת קיץ, לא כדאי להשתגע עם השיזוף כדי שלא תגיעי שרופה ליום החתונה.
ביום החתונה עצמו כדאי לאכול ארוחת בוקר טובה ומזינה, ולהמנע מקפאין.
תיק הטאצ’ אפ לחתונה, צריך להכיל: מקלות לניקוי אוזניים מגבון לח פודרה וכרית פאף אודם ו/או גלוס לתיקונים והרבה מצב רוח טוב;)

ו..זהו מזל טוב לכל הכלות! מאחלת לכן יום של כיף וחיים של זוגיות נהדרת. תמר פנגס…