ההתעסקות סביב בחירת המעצב שיער המושלם והמאפרת, ליום החתונה, עבור כלות, היא רבה ולעיתים מורטת עצבים (או שיערות..).
כלות רבות מתחבטות בשאלה מה נכון עבורן, ועל מי הן יכולות לסמוך מבחינה מיקצועית ואישית, להתעסק עם שיערן ופניהן, ביום החשוב והמרגש.
לרב, מעצבי השיער עורכים פגישת ייעוץ ראשונית, או פגישת ניסיון, שבה עורכים היכרות, ותיאום ציפיות. בפגישה כזו חשוב שתהיה אינטראקציה וכימיה בין המעצב לבינך, כיוון שביום החתונה, הוא זה שמלווה אותך ברגעים הלחוצים והמרגשים. כדאי שתיבחרי ספק שתרגישי לידו בנוח, וישרה עלייך אווירה רגועה ושלווה. בנוסף, כמובן, חשוב שתאהבי את הסגנון והעבודות שלו (כדאי לבחון מראש את האתר בית ולהתרשם והסגנון, מגוון והיכולות), והפגישה תהיה מיקצועית והתוצאה כפי שרצית וחלמת. חשוב לזכור שגם אם זו פגישת ניסיון, ההתנסות, הדגמה והמחשה של התסרוקת תהיה חלקית, וביום החתונה עצמו התסרוקת תהיה מושקעת, מרשימה יותר ומלאה.
עיצוב שיער
נפגשתי עם מעצב השיער, עדי חייט, לשיחה צפופה בארבע עיניים, לדיבור על שיער, תסרוקות לכלות ומה שביניהם.
עדי התחיל כעובד שכיר במספרה השכונתית כילד בן 14, ומאז נשאב חזק לתחום השיער. כבר בגיל 22 החל לעצב את שיערן של כלות במספרות שונות ברחבי ת”א.
לאחרונה, עדי פתח בוטיק כלות, שעוסק בתספורות ותסרוקות, לכלות, מלוות, ובכלל לכל בחורה שמעוניינת לחדש ולשדרג את הלוק.
תסרוקת כלה

ההשראה לעיצוב שיער לאירועי ערב, ולכלות ביום חתונתן, מגיעה בעיקר ממגזינים מחו”ל, כמו ווג.  מראה ההוליוודי, הגלאם וה”שטיח האדום” תופס תאוצה חזקה לקראת שנת 2013, אז כמובן כוכבות הוליווד, כמו נטלי פורטמן, אנג’לינה ג’ולי, אמה סטון ועוד… מהוות דוגמא והשראה.
הוליווד גלאם
בפגישה הראשונית עם מעצב השיער, חשוב להגיע מגובשות לגביי הסגנון הכולל של המראה שאת רוצה ביום חתונתך. בדר”כ הפגישה עם מעצב השיער תעשה בסמיכות לפגישה עם המאפרת, וזה לאחר שכבר נבחרה שמלת הכלה החלומית שלך.
רצוי לפני הכל, שסגנון האיפור והשיער יחפפו לסגנון שמלת הכלה שנבחרה. אם שמלת הכלה היא מודרנית, תהיה מודעת לכך, על מנת שהאיפור והשיער יהיו מותאמים לשמלה ובמראה מודרני עדכני. אם בחרת בשמלה בניחוח וינטאג’י, תבחרי גם איפור ושיער בניחוח וינטאג’י, וכמובן שהאקססוריז והתכשיטים ישלימו את המראה “של פעם”.
בנוסף, מעצב שיער טוב, יידע להתאים לך מראה מושלם לתווי פניך, תסרוקת כזו שתחמיא לנתונים הטבעיים שלך, ופנייך ייראו במיטבם. כמו כן, התייחסות רבה תינתן לשיערך הטבעי, האם השיער צפוף ובעל נפח, או דווקא דליל ודק? שיער נשפך כמשי, או שיער מקורזל, ארוך או קצר…? שאלה חשובה שאת צריכה לשאול את עצמך, האם את מתנגדת לתוספות שיער? במידה ולא, לפי אופי שיערך, והתסרוקת הרצויה, מעצב השיער ימליץ לך על תוספות השיער, או שלא.

טיפים אחרונים לטיפוח השיער לקראת יום החתונה: לחפוץ היטב את השיער יום לפני החתונה, על מנת למנוע שמנוניות וברק מיותר בשיער.

מזל טוב לכל הכלות!